8. February 2016

Liderboard 728×90
Liderboard 728×90
Diana left_160x600
Diana right_160x600

Advertising

Pesë këshilla për fytyrë të bukur

fytyre-bukur

Me siguri që jeni lodhur të gjithë nga mënyrat e komplikuara dhe të shtrenjta për tretman të fytyrës, normal nuk është e keqe asnjë zgjidhje, por nëse kërkoni diçka të thjeshtë dhe të lehtë, këto këshilla janë ato që ju nevojiten.

1.Konsumoni mjaftueshëm lëngje

Asgjë nuk është më e lehtë se kjo. Tetë gota ujë në ditë dhe lëngje pa sheqer, le të bëhet rutinë e juaja.

2. Mos harroni të pastroni fytyrën në mbrëmje

Nëse keni lëkurë të yndyrshme, atëherë ju duhet disa herë gjatë ditës të lani fytyrën, në mënyrë që lëkura juaj të jetë vazhdimisht e pastër.

3. Largoni flokët nga fytyra

Flokët përmbajnë pluhur dhe yndyrë, të cilën mund ta bartë edhe në lëkurë të fytyrës.

 4. Mos e teproni me tretmane kozmetike

Nëse i vizitoni më shumë se një herë në muaj sallonet e kozmetikës, atëherë duhet të ndaleni dhe të mendoni me vete, a është nevoja për një tretman kaq të shpesht i cili mund të keqësojëlëkurën tuaj.

 5. Në mbrëmje hidratoni lëkurën

Gjatë ditës fytyra juaj ka nevojë për mbrojtje, ndërsa në mbrëmje gjithsesi duhet të përdorni krema ushqyes.

Këshilla shtesë

Gjumi i rehatshëm – 7 deri në 8 orë gjumë janë të domosdoshme për fytyrë të bukur. Termi “Beauty Sleep”, nuk qëndron pa arsye.

Kjo temë është përgatitur nga Rrjeti i Studiove të Bukurisë PASSION.

fibula_ne-temaTema të ngjajshme

микрокредит онлайн круглосуточные займы онлайн микрокредиты на карту взять микрокредит займы на карту срочно микрокредиты онлайн займ онлайн на карту круглосуточно взять микрозайм срочно микрозаймы онлайн срочный займ через интернет займ на карту онлайн взять займ онлайн займ через интернет займ онлайн на карту займы на карту онлайн онлайн займ на карту деньги онлайн на карту круглосуточно