20. April 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Kate Middleton paraqitet sërish me kurorën e preferuar të Princeshë Diana-s!

Kjo ka qenë në familjen mbretërore për më shumë se 100 vjet…

Dukesha e Kembrixhit mori vëmendjen e evenimentit të sontëm kur ajo u paraqit me kurorën e preferuar të Princeshë Dianës në banketin shtetëror në Buckingham Palace për nder të Mbretit Felipe dhe Mbretëreshës Letizia të Spanjës.

Përveç faktit se jemi të obsesionuar me veshjen rozë të fustanit nga Marchesa që e ksihte veshur në banket, ne nuk mund t’ia heqim sytë edhe për kurorën që kishte zgjedhur ta mbajë në kokë.

Kjo kurorë e preferuar e vjehrës së saj, Princeshës Diana, ishte një aksesor i preferuar i familjes mbretërore, që nga mbretëresha Mary rreth vitit 1913 ose nga Garrand rreth vitit 1914 – është një nga kurorat më të famshme në koleksionin e familjes mbretërore britanike, thuhet sipas revistës People. Princesha Diana e mori atë si dhuratë nga Mbretëresha Elizabeta në vitin 1981, raporton The Telegraph.

Kjo kurorë nuk ishte gjëja e vetme që Kate e eskpozonte nga vjehrra e saj, ashtu sikur nuk ishte hera e parë edhe mbajtja e aksesorëve prej diamanti dhe perla. Ajo poashtu e kishtë mbajtur këtë kurorë edhe në pranimin vjetor diplomatik në Buckingham Palace me një fustan të kuq nga Jenny Packham dhjetorin e kaluar.

Herën e parë që kishte mbajtur këtë kurorë të famshme ishte në po të njejtën ngjarje në dhjetor të vitit 2015 me një fustan të bardhë me dantellë.

Por, kjo kurorë nuk ishte i vetmi aksesor mbretëror që Kate kishte zgjedhur për banketin. Poashtu edhe qaforja prej rubini dhe diamanti që kishte vendosur ishte aksesor që i takonte mbretëreshës shumë vite më parë./femra.net/

 

Related posts

Leave a Reply