27. May 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Horoskopi ditor – 25 maj 2018

Horoskopi ditor. Shikoni se si do të funksionoj jeta juaj në dashuri dhe biznes, a do t’ju shërbejë shëndeti mirë, dhe si yjet e  vlerësojnë cilësinë e jetës për shenjën tuaj të horoskopit!

Dashi

Mos kini frikë të pranoni ndjenjat tuaja për atë që doni. Është më mirë të dini se ku qëndroni, sesa të pyesni se çfarë mund të ketë qenë. Nëse jeni në një marrëdhënie, shfrytëzojeni këtë mundësi për të treguar dashurinë tuaj. A ka punuar shumë këto kohë? Merrni këtë mundësi për të pushuar, relaksohuni dhe rimbushni bateritë tuaja. Qëndrimi në bregdet do të jetë terapeutik. Mos prisni të gjeni shumë kohë për pushime të zgjatura, bëni aq sa mundeni.

Demi

Ju do të merrni një mundësi të rrallë për të realizuar një ëndërr. Nëse shoku juaj më i mirë apo partneri romantik ju ka kërkuar që të merrni një diplomë të avancuar, të shfaqni punën tuaj kreative ose të ndryshoni vendin e punës, bëjeni. Ndihma nga burime të padukshme do të vijë. Trajnimi i avancuar do të rrisë perspektivat tuaja profesionale dhe personale. Jo vetëm që marrja e një diplome apo certifikate do t’ju ndihmojë të gjeni një punë më të mirë, por gjithashtu do t’ju vërë në kontakt me njerëz me ndikim.

Binjakët

Vullnetarizmi për të ndihmuar një organizatë bamirëse mund të jetë i mirë për ju në shumë mënyra. Të bëni atë që doni është çelësi për një karrierë të dobishme. Mos dëgjoni cinikët që ju nxisin të shisni. Kur të dekurajoheni, kaloni kohë në aktivitete qetësuese. Ndarja e mendimeve dhe ndjenjave tuaja, komunikimi me natyrën dhe praktikat shpirtërore do t’ju mbajnë të qëndrueshme. Do të jetë e lehtë të merrni shanse në jetën tuaj profesionale kur ndiheni të sigurt dhe të vendosur.

Gaforrja

Mos kini frikë të mbështeteni në dashuri. Nëse jeni lënduar në të kaluarën, kjo nuk do të thotë që jeni të dënuar për të jetuar vetëm. Hapini zemrën tuaj dikujt që ka demonstruar të jetë një person i besueshëm. Miqtë janë veçanërisht mbështetës. Ata janë mirënjohës për të gjithë ndihmën që keni dhënë. Keni një shans për të hyrë në një romancë të ëndërruar. Ndiqni këshillat e tyre. Nuk do t`ju vijë asnjë e keqe.

Luani

Nuk ka qenë kurrë një kohë më e mirë për të krijuar siguri financiare. Vendosni një depozitë për një shtëpi ose makinë. Shtoni para në një llogari pensioni. Ndiqni një politikë sigurimi. Nëse nuk keni fonde për të bërë pagesën e parë, mos u shqetësoni. Një i afërm do t`ju ndihmojë. A po kërkoni një punë të mirë? Do të bëni një përshtypje të frikshme në një intervistë. Sigurohuni që të theksoni aftësitë tuaja organizative. Shefi juaj i ardhshëm dëshiron dikë që mund të bëjë shumë punë njëherësh e pa u shqetësuar.

Virgjëresha

Puna me një mësues kërkues do t’ju bëjë të lumtur. Ju do të gëzoni duke u përpjekur të tejkaloni pritshmëritë e këtij instruktori. Ndryshe nga shumica e kolegëve tuaj, ju jeni të gatshëm të gërmoni thellë për të gjetur përgjigje të pakapshme. Nëse kjo do të thotë të kaloni orë të gjata në bibliotekë, kështu le të jetë. Një student tjetër që e admiron zellin tuaj mund të zhvillojë një pëlqim për ju. Nëse jeni vetëm, duhet ta mirëprisni këtë romancë me krahë hapur. A keni një partner? Jini krenar që vazhdoni të tërhiqni adhurues.

Peshorja

Ju mund të vlerësoheni me lehtësi për aftësitë tuaja krijuese. Jo vetëm që do të vlerësoni marrjen e një kontrolli të fuqishëm, ju gjithashtu do të ndiheni më mirë duke bërë punën që ju pëlqen. Mos u befasoni kur një problem shëndetësor të zhduket. Si rezultat, jeta juaj e dashurisë do të nxehet përsëri. Kjo dëshirë e përtërirë për intimitet do të forcojë një marrëdhënie romantike. Nëse jeni vetëm, argëtohuni duke luajtur lojë me takime. Ju mund të takoni dikë të veçantë në një mbledhje pune.

Akrepi

Plotësoni kohën tuaj me njerëz dhe aktivitetet që doni. Kohët e fundit, ju keni bërë shumë punë e gabime të pafalshme. Tani keni një shans për të bërë si dëshironi. Kanalizimi i energjisë tuaj në një projekt krijues do të jetë veçanërisht i dobishëm. Puna juaj do të sjellë fitime të mira. Ato që keni dashur gjithmonë.

Shigjetari

Një situatë e re jete është në rrugë të mbarë. Ju mund të lëvizni në një lagje të bukur, të mirëprisni një mik në familjen tuaj ose rregulloni marrëdhëniet me një të afërm. Cilido qoftë ndryshimi, do të jetë i mirë për ju. Jini të hapur për t`i dredhur gjërat. Gjeni një punë të dytë. Megjithëse nuk do shijoni mundësinë e orëve të lira të pasdites, do të gëzoni të ardhura të qëndrueshme. Nëse keni një mundësi për të mësuar të bëni tregti, kapeni atë.

Bricjapi

Kjo është një kohë e mrekullueshme për të nënshkruar një kontratë ose për të negociuar një marrëveshje. Nëse nuk jeni të kënaqur me kushtet që ju ofrohen së pari, propozoni më të mira. Ju keni shumë më tepër fuqi nga sa e kuptoni. Ju do të merrni më të mirën kur e kërkoni atë. Karizmi i fuqishëm po hap rrugën për romancë. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, partneri juaj do të bëhet shumë më i vëmendshëm. Jini të hapur ndaj përparimeve të tyre. Jeni vetmi? Ju mund të takoni dikë të veçantë në një restorant, spa apo butik luksoz.

Ujori

Marrja e parave që meritoni për punën që bëni, është një mundësi reale. Është thjesht një çështje për të pasur besim në aftësitë tuaja krijuese. Ndaloni së u përpjekuri për të modeluar veten pas një personi. Në kohën tuaj të lirë, punoni për krijimin e një jete të rehatshme në shtëpi. Mbani një strehë të qetë larg nga presioni i jetës publike. Kjo është shumë e rëndësishme. Nëse doni një vend të ri për të jetuar, kërkoni një shtëpi të rrethuar me bukuri natyrore.

Peshqit

Në vend që t`i tregoni vetes se një ditë do të jeni në gjendje të udhëtoni në një destinacion të ëndërruar, silluni sikur jeni duke shkuar. Paketoni një valixhe, rifreskoni pasaportën tuaj dhe krijoni një itinerar. Kalimi nëpër emocionet e marrjes së një udhëtimi do të tërheqë mundësi. Pjesëmarrja në një festë do të jetë më shumë kënaqësi se sa pritej. Sigurohuni që të mbani diçka të veçantë për këtë festë. Të gjithë sytë do të jenë mbi ju. Ka një mundësi të fortë që të bini në dashuri me dikë që ka një zë të ngrohtë./F.H/Tiranapost.al


Përshtatur nga:
 Russell Grant

 

Related posts

Leave a Reply