23. March 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Horoskopi ditor – 22 mars 2018

Horoskopi ditor. Shikoni se si do të funksionoj jeta juaj në dashuri dhe biznes, a do t’ju shërbejë shëndeti mirë, dhe si yjet e  vlerësojnë cilësinë e jetës për shenjën tuaj të horoskopit!

 

Dashi

Krijimtaria juaj po rrjedh lumë. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të bërë përparime. Nëse nuk jeni të kënaqur me një situatë të tanishme, zbuloni burimin e telasheve. Gjeni një mënyrë për t`ia dalë. Qasja juaj do të përhapet si zjarri. Nëse jeni një projektues, artist ose muzikant, do të gjeneroni disa ide mbresëlënëse.

Demi

Do të jeni në gjendje të negocioni një ngritje apo një punë të paguar mirë. Mos pranoni çdo mundësi që ju vjen nga punëdhënësi. Kur të kërkoni atë për sa vleni, do të tërhiqni mundësi fantastike financiare. Ata e dinë se ju ofroni shërbime superiore. Nëse puna e tanishme nuk ju paguan aq sa duhet për të mbuluar shpenzimet tuaja, kaloni në një industri më fitimprurëse. Ndjekja e një trajnimi do t`ju shpërblehet.

Binjakët

Tregoni vlerësimin tuaj për miqtë që ju kanë ndihmuar në një situatë të vështirë. Ata kanë treguar mbështetje për një plan të guximshëm. Falë inkurajimit të tyre, ju u larguat nga një situatë kufizuese. Kjo ju ka lejuar të përdorni kreativitetin tuaj dhe të ndiqni ëndrrat. Organizimi i një feste mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të festuar për gjithë mbështetjen që keni marrë. Kurrë mos e nënvlerësoni rëndësinë e rrjetit tuaj shoqëror. Ata gjithmonë kanë qenë kritikë për lumturinë tuaj personale dhe për suksesin profesional.

Gaforrja

Besojini intuitës tuaj kur bëhet fjalë për një sfidë profesionale. Ju do të jeni në gjendje të flisni para një punëdhënësi që është gati për të marrë një vendim të nxituar. Duke diskutuar anët e mundshme negative të kësaj zgjedhjeje, ju do t’i drejtoni ato në një drejtim më të shëndetshëm. Nëse do t`i jepni fund një aleance duhet të siguroheni që të gjeni mënyrat që të kënaqen të gjitha palët. Të veprosh i zemëruar vetëm sa do të ta përkeqësonte një situatë të keqe.

Luani

Do të keni një shans për të ndarë ekspertizën tuaj me të tjerët. Të kesh një audiencë entuziaste për këto bisedime do t`ju rrisë vetëbesimin tuaj. Në vend që të ndihesh i lënë pas dore, duhet të ndihesh i vlefshëm. Jepini disa leksione dikujt që ju frymëzon në një farë mënyre. Duke i mësuar këtij njeriu aftësi të vlefshme, ju do të siguroheni që talenti juaj do jetojnë ndër breza. Nëse ju vjen një shans për të shkuar në një udhëtim jashtë shtetit, kapeni atë.

Virgjëresha

Një shpërblim do të jepet si falenderim për punën tuaj të vështirë. Falë vëmendjes suaj në detaje, një gabim i tmerrshëm u shmang. Punëdhënësi juaj e vlerëson syrin tuaj të mprehtë dhe dëshiron që ju të qëndroni në kompani. Nëse jeni në tryezën e bisedimeve, shfrytëzoni këtë mundësi për të kërkuar një marrëveshje për ndarjen e fitimeve, rimbursimin e shkollimit ose pushimin vjetor shtesë. Ju keni më shumë fuqi nga sa e kuptoni. Punëtorët e saktë si ju janë të rrallë.

Peshorja

Vendoseni besimin tuaj tek dikush që ju jep dashuri të pakushtëzuar. Nëse jeni vetëm, bëhuni miku më i mirë i vetes. Jepini vetes kujdesin dhe konsideratën që dëshironi nga një partner. Kur bie në dashuri me veten, do ta tërheqësh edhe dashurinë që dëshiron. Ju jeni simpatik, inteligjent, kreativ, diplomat dhe artist. Kujtojeni këtë herën tjetër kur kritiku juaj i brendshëm të nxjerrë kokën. Ju do të jeni duke ecur me kokën lart dhe duke arritur lumturinë.

Akrepi

Kujdesi i mirë për shëndetin do të ketë përfitime të papritura. Ju mund të kapni një shans për të marrë pjesë në një studim mjekësor që ju lejon të punoni me një profesionist të talentuar shëndeti. Duke punuar me këtë ekspert do të arrini në disa zbulime mbresëlënëse. Një dhimbje bezdisëse do të zhduket, duke ju lejuar të kënaqeni plotësisht me jetën. Nëse keni qenë duke luftuar për të thyer një zakon të keq, me hyrjen në këtë program do keni shumë efektivitet. Jin8i i hapur për të pranuar ndihmë nga çdo burim i disponueshëm.

Shigjetari

Të jeni në gjendje të udhëtoni me mikun më të mirë ose partnerin romantik do të jetë shumë zbavitëse. Ju do të shijoni eksplorimin e një zone të botës që s`keni qenë ndonjëherë. Mos e teproni me luksin. Mjafton që do largoheni nga shtëpia. Jeni vetëm? Ju mund të takoni dikë të veçantë gjatë këtij turneu jashtë vendit.

Bricjapi

Sekreti i suksesit tuaj është aftësia për të qëndruar i qetë, pa marrë parasysh se çfarë po ndodh rreth jush. Duke krijuar një ndjenjë të paqes së thellë, ju i vendosni të tjerët në lehtësi. Situatat e tensionuara fillojnë të çlodhen, duke i lejuar njerëzit të arrijnë së bashku një frymë harmonie. Në vend që të përpiqeni të kontrolloni sjelljen e njerëzve të tjerë, përqëndrohuni në ruajtjen e ekuilibrit tuaj. Nga ky qëndrim do të përfitojë veçanërisht jeta juaj shtëpiake.

Ujori

Takimi me dikë do t’ju japë një këndvështrim të ri për jetën. Ju pëlqen të diskutoni temat tuaja të preferuara me dikë që ndan pikëpamjen tuaj. Edhe pse nuk ngurroni të përfshiheni në një marrëdhënie serioze, ky takim mund të ndryshojë mendjen tuaj. A e keni tashmë një partner? Ky i sapoardhur mund të bëhet bashkëpunëtor krijues. Duke punuar me disa këngë, një libër ose një film do të arrini më të mirën.

Peshqit

Puna nga shtëpia do të jetë e dobishme. Ju fitoni rehati të madhe nga një mjedis i njohur dhe komod. Të qenurit në mjedisin tuaj do t’ju bëjë shumë më produktiv. Mendoni për fillimin e një biznesi me porosi. Shitja e artizanatit tuaj mund të sjellë një lumë të mirë të ardhurash. Brenda disa muajve, ju do të jeni në gjendje ta bëni këtë punë me orar të plotë. Shefi juaj do të promovojë shëndetin emocional dhe mendor./F.H/Tiranapost.al

 

Përshtatur nga: Russell Grant

 

Related posts

Leave a Reply