21. February 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Horoskopi ditor – 21 shkurt 2018

Horoskopi ditor. Shikoni se si do të funksionoj jeta juaj në dashuri dhe biznes, a do t’ju shërbejë shëndeti mirë, dhe si yjet e  vlerësojnë cilësinë e jetës për shenjën tuaj të horoskopit!

Dashi

Miratimi i një profili të ulët do të jetë terapeutik. Duke marrë disa kohë jashtë punës, do të jeni në gjendje të gëzoni gjëra që ju mbajnë në qendër të vëmendjes. Merrni këtë mundësi për të komunikuar me natyrën, për të kaluar kohë me kafshët shtëpiake ose për të shëtitur nëpër park. Shpesh jeni aq i zënë duke shkuar nga një aktivitet në tjetrin sa që do bëheni imun ndaj kënaqësive të thjeshta. Zgjidheni këtë problem tani, kur mund ta lehtësoni ngarkesën tuaj të punës. Nëse nuk bëni një pushim tani, do të jeni në rrezik mbingarkese.

Demi

Ju pëlqen të kaloni kohë me njerëz që ndajnë dashurinë tuaj për artin, bukurinë dhe kulturën. Shkuarja në turne grupesh së bashku këshillohet fuqishëm. Kjo do t’ju lejojë të vizitoni një qytet të kulturuar me një buxhet të ulët. Do të mirëprisni mundësinë për të shkëmbyer përshtypje me miqtë. Tjetër gjë është të vizitoni një muze vetëm. Tjetër është të shkoni me njerëz që janë të frymëzuar nga artistë të talentuar. Ky do të jetë një udhëtim për ta mbajtur mend.

Binjakët

Kur bëni atë që doni, paratë do të vijnë drejt jush. Për të fituar një pikëmbështetje në industrinë tuaj të dëshiruar, mund të jetë e nevojshme të punoni si asistentë ose praktikantë. Edhe pse paga nuk do të jetë e lartë, ajo do të plotësojë nevojat tuaja. Përqendrohuni në fitimin e përvojës. Puna me një inovator të talentuar do të jetë motivuese. Së shpejti, do të zhvilloni teknikat dhe ndjeshmëritë tuaja. Sa më shumë bashkëpunues të jeni, aq më shumë do t`ju rriten vlerat.

Gaforrja

Rekomandohet të studioni një subjekt që është afër zemrës suaj. Fitimi i njohurive të ekspertëve do t’ju japë një shkëlqim tërheqës që është e vështirë t’i rezistoni. Nëse jeni në një marrëdhënie, partneri juaj do ta vlerësojë ndryshimin. Ai do të bëhet më i vëmendshëm dhe komplimentues. Mund të ndiheni sikur jeni kthyer në ditët e para të njohjes tuaj. A po kërkoni dashurinë? Do ta gjeni me një nga studentët e tjerë. Ajo që fillon si një sesion studimi mund të përfundojë si një natë e pasion. Gjëra të çuditshme kanë ndodhur.

Luani

Ju ndjeni një tërheqje të fuqishme për një artist të talentuar. Ndonjëherë, duket sikur mund t`ia lexoni mendjen. Nëse jeni vetëm, ndjehuni të lirë ta çoni veten drejt dashurisë. A keni një partner? Mos bëni asgjë që do të dëmtojë dashurinë tuaj. Në vend të fantazive argëtuese për dikë që sapo keni njohur, derdhni energjinë në marrëdhënien tuaj. Programoni një festë romantike që përshtatet me shijet dhe interesat tuaja. Kjo do të ringjallë dashurinë.

Virgjëresha

Plotësojini dhe inkurajojini dëshirat e partnerit tuaj. Lëreni të zgjedhë restorantin ose filmin herën tjetër kur të dilni. Nëse nuk keni asgjë të planifikuar, vendosni të kaloni një mbrëmje romantike. Ky është shansi juaj për të rigjallëruar pasionin që dikur ju bëri së bashku. Nëse jeni vetëm, do të takoni dikë të veçantë në një mbledhje profesionale. Një koleg, me një humor të mrekullueshëm do të kërkojë një takim. Kimia mes jush është e mirë. Keni shumë vlera të ngjashme.

Peshorja

Ambienti juaj i punës është bërë shumë më i këndshëm. Një koleg irritues mund të jetë qetësuar ose po kërkon për diçka të re. Pa marrë parasysh se cila është arsyeja për këtë ndryshim, përqafojeni atë. Produkti juaj do të jetë mbresëlënës. Është e lehtë të jeni i frymëzuar kur jeni i qetë dhe i lumtur. A jeni të papunë? Do t`ju ofrohet një pozicion i mrekullueshëm në një fushë krijuese. Të paguheni për të ushtruar imagjinatën tuaj do të jetë shumë zbavitëse. Festojeni fatin tuaj të mirë me miqtë.

Akrepi

Shijoni dashurinë tuaj me të dashurin. Nuk ka qenë kurrë një kohë më e mirë për t’i dhënë atij një dhuratë ekstravagante. Një letër dashurie ose gjest bujarie do të pritet mirë. Tentoni t`i mbani emocionet tuaja nën kontroll, duke pritur që gjysma tjetër të parashikojë gjithçka që ju ndjeni. Edhe nëse keni një lidhje të fortë me partnerin, është ende e rëndësishme të artikuloni atë që është në zemrën tuaj. Jeni vetëm? Do të takoni dikë të veçantë.

Shigjetari

Tregoni dashuri dhe vlerësim për dikë që ishte i sjellshëm me ju gjatë një faze të vështirë të jetës. Mund të mendoni se ky njeri është i vetëdijshëm për efektin e tij në jetën tuaj, por e keni gabim. Një shënim ose mesazh zanor do të pranohet ngrohtësisht. Nëse kujtoni dikë që ka vdekur, bëni diçka të këndshme me kujtimin e tij. Bëni një donacion për pikën e tyre të dobët, ndihmoni dikë që lufton. Bëhuni një forcë për energji pozitive.

Bricjapi

Aftësia për t’i lehtësuar të tjerët ju bën një figurë popullore. Mos u habisni kur t’ju jepet një pozicion i mirë në punë. Punëdhënësi juaj e di që ju do të jeni një përfaqësues i shkëlqyer për kompaninë. Ftesat për festa gjithashtu do t`ju hyjnë në zemër. Kur jeni në një dhomë, të gjithë relaksohen. Në vend të heshtjes, tingujt e të qeshurit do të bëjnë jehonë nëpër gjithë hapësirën.

Ujori

Jepini të dashurit tuaj ndjenjën e rehatisë. Ju punoni shumë për paratë tuaja dhe duhet t`i shpenzoni disa për të treguar që fitoni. Kur e trajtoni veten mirë, të tjerët do të ndjekin shembullin tuaj. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme t’i jepni vetes gjërat më të mira. Nëse doni të kultivoni mirëqenie, është shumë e rëndësishme të tregoni besim në begatinë e pafund të gjithësisë. Trajtojeni veten mirë.

Peshqit

Talenti juaj krijues tërheq admirimin e njerëzve. Nëse dikush ofrohet për të përfaqësuar punën tuaj, pranoni. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të bashkuar forcat me një menaxher, agjent ose pronar galerie. A jeni një artist i suksesshëm? Shkoni në sa më shumë audicione që të jetë e mundur. Të jeni të sigurtë që nuk do të fitoni vetëm një pozicion. A e keni fshehur punën nga bota? Është koha për të shfaqur frytet e punës tuaj. Të jeni të sigurtë se do të keni sukses./Tiranapost.al

Përshtatur nga: Russell Grant

 

Related posts

Leave a Reply