20. April 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Horoskopi ditor – 20 prill 2018

Horoskopi ditor. Shikoni se si do të funksionoj jeta juaj në dashuri dhe biznes, a do t’ju shërbejë shëndeti mirë, dhe si yjet e  vlerësojnë cilësinë e jetës për shenjën tuaj të horoskopit!

Dashi

Ju keni një shans për të rritur të ardhurat tuaja. Hyrja në një industri të qëndrueshme do t’ju lejojë të ndërtoni një themel të sigurt që do t’ju mbështesë për një jetë. Puna që përfshin pronën, mallrat luksoze dhe bujqësinë është veçanërisht fitimprurëse. Nëse jeni të kënaqur me punën tuaj të tanishme, kërkoni një rritje rroge. Ju jeni një nga njerëzit më të besueshëm në organizatë dhe shefi juaj e di këtë. Do t’ju paguajnë në përputhje me rrethanat. A jeni të papunë? Ky është shansi juaj për t`u ulur në një punë më të paguar.

Demi

Fuqia juaj është e dukshme për të gjithë. Përdoreni këtë mundësi të artë për të promovuar axhendën tuaj, për të bërë një shitje, kërkoni një takim ose intervistë për një punë. Ju jeni të sigurt se do t`i bëni njerëzve një përshtypje të shkëlqyer. Njerëzit janë të gatshëm për të dëgjuar zërin tuaj dhe për të parë qëndrimin tuaj të relaksuar. Njerëz të tjerë mund të përpiqen t`ju dëbojnë nga rruga, por ju nuk do të lëvizni. Kjo është koha juaj. Gëzojeni atë në maksimum. Dorëzimi për rishikim i punës suaj kreative mund të fitojë famë dhe pasuri.

Binjakët

Së pari, mund t`ju mërzisë fakti se nuk do të merrni kredi. Një person varet nga ju për të rritur reputacionin e tij. Edhe pse situata është më pak se e përsosur, ajo ka potencial. Dikush që e di rezultatin do të impresionohet nga kontributet tuaja dhe do t’ju ofrojë një rol të rëndësishëm në organizatën e tij. Në atë pikë, mund të marrësh vendin tënd të nderit, atë që meriton.

Gaforrja

Të kesh miq në vendet e larta është gjë e mirë. Mos hezitoni të kërkoni disa favore, veçanërisht kur bëhet fjalë për ndjekjen e ëndrrës së fëmijërisë. Të dashurit tuaj do të jenë të lumtur për një mundësi për t’ju ndihmuar, pasi u keni shërbyer atyre për kaq shumë kohë. Çdo marrëdhënie ka të bëjë me dhënien dhe marrjen. Le të jetë ky shansi juaj për të arritur një ekuilibër të shëndetshëm. Lërini njerëzit të tërheqin disa vargje në emrin tuaj.

Luani

Një perspektivë emocionuese e karrierës do të bëhet e disponueshme. Ju duhet të aplikoni për një punë më të mirë, edhe nëse mendoni se është jashtë fushës suaj. Do të bëni një përshtypje të mirë në  një intervistë dhe mund të merrni një ofertë të menjëhershme. A jeni i kënaqur me pozicionin tuaj të tanishëm? Jeni të përgatitur që t’u jepni ndonjë përgjegjësi shtesë. Ju do të rriteni bukur në këto sfida. Nëse ka diçka që e doni, është përfaqësimi i kompanisë tuaj me dinjitet. Nuk ka zëdhënës më të mirë se ju.

Virgjëresha

Ju keni një shans për të zgjeruar horizontet tuaja. Duke merrni një kurs të avancuar, do udhëtoni jashtë vendit ose do nisni një sipërmarrje të re. Mos nguroni të vendosni njohuritë tuaja profesionale në dukje. Ju jeni gjithmonë të gatshëm për të ndaluar dhe për të ndihmuar njerëzit që po luftojnë me koncepte të sofistikuara. Falë kujdesit dhe vëmendjes, do t’i ktheni interesat në përfitim. Festoni për mençurinë tuaj në vend që të shqetësoheni për të.

Peshorja

Karizmi juaj është i fuqishëm.  Ju ndihmon për t`u mbrojtur nga njerëzit e tjerë. Mos u habisni kur të bëheni tepër të afërt, pas një periudhe lufte. Në vend që të shikoni me dyshim, dashuria juaj do të marrë besim. Jeni vetëm? Mund të takoni dashurinë e jetës suaj në një park, kopsht ose furrë. Jini të gatshëm për të bërë lëvizjen e parë, pasi objekti i dashurisë suaj mund të jetë tepër i turpshëm për t’ju afruar.

Akrepi

Formimi i një partneriteti do t’ju ndihmojë të shkoni shumë larg. Kërkoni ndihmë nga dikush që është i qëndrueshëm, artistik dhe praktik. Midis zellit të tyre dhe pasionit tuaj, ju do të arrini lartësi që kurrë nuk kishit menduar se do ishin të mundura. A jeni tashmë në një marrëdhënie? Nxisni dashurinë tuaj për të ndjekur ëndrrën e fëmijërisë. Ashtu si një kopsht, romancat kërkojnë kohë, vëmendje dhe kujdes për të lulëzuar.

Shigjetari

Fillimi i një regjimi shëndetësor do të jetë efektiv. Nëse nuk keni një sinjal, ju ndiheni në ankth. Shkoni në sport apo në palestër. Çelësi i suksesit tuaj është largimi nga rutina. Edhe pse preferoni të bëni të njëjtat gjëra, është më mirë të caktoni një kohë çdo ditë për aktivitetin fizik. Në këtë mënyrë, ju nuk do të kaloni më shumë kohë se ç`duhet në punë.

Bricjapi

Qejfi dhe lojërat të ndjekin kudo. Në vend që të derdhni gjithë energjinë në punë, braktiseni veten ndaj kënaqësisë. Nëse jeni vetëm, do të takoni dikë të veçantë në një restorant apo butik luksoz. Ju do të mahniteni nga humori i tij, ndërsa ai do të admirojë arritjet tuaja. A jeni tashmë në një marrëdhënie? Zhvendosuni në një vend që është i famshëm për bukurinë e tij natyrore. Ky vend i mrekullueshëm do të ushqejë pasionin tuaj të përbashkët. Mos harroni të blini disa vepra arti të zonës, për ta kujtuar gjithmonë këtë udhëtim.

Ujori

Koha e shpenzuar në shtëpi ju bën të ndiheni të qetë dhe të vendosur. Ju jeni gjithmonë të mbushur me ide. Biseda me një të afërm praktik do të jetë udhëzuese. Ai do t’ju japë këshilla të mëdha për të kthyer një koncept të guximshëm në realitet. Ju mund të dëshironi të merrni ndihmën e tij për ta çuar në terren këtë vizion. Rezistojini dëshirës për t’u ankuar. Ky njeri mund të jenë të ngadalshëm, por është efektiv.

Peshqit

Aftësitë e tua të komunikimit janë në nivel të lartë. Nëse keni kërkuar ndonjëherë të shkruani një libër, ose të nisni një blog, tani është koha për ta bërë këtë. Njerëzit janë të hapur ndaj ndjeshmërisë suaj artistike. Në fillim, pasuesit tuaj do të përbëhen nga miqtë, të afërmit dhe fqinjët. Së shpejti, fjala do të përhapet dhe do të keni një bazë tifozësh besnikë nga e gjithë bota. Mur, mur bëhet kalaja./F.H/Tiranapost.al


Përshtatur nga:
 Russell Grant

 

Related posts

Leave a Reply