20. April 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Hallve të miellit me arra

Përbërësit

200 gr margarin

50 gr gjalpë

1 gotë të çajit vaj vegjetal

1 gotë të çajit arra

5 gota miell

PËR SHERBET

4 gota sheqer

4 gota ujë

 

Hapat

1
Fillimishtë e përgatisni sherbetin, pas vluarjës e vendosim në një hapësirë për ftohje.

2
Në një tenxhere të thellë i vendosim vajrët dhe përmbi ia derdhim miellin, rreth 15-20 minuta e përziejmë pa ndalë.

3
Pas përzierjës së nevojshme ia ulim temperaturën dhe ia shtojmë arrat, e përziejmë edhe pak derisa ti ndrojë ngjyra.

4
Sherbetin e vluar ia shtojmë hallvës dhe e përziejmë rreth 2 minuta në temperaturë mesatare.

5
Hallvën rreth 5 minuta e lëmë në pritje, pas pritjës ia japim formën dhe e shërbejmë.

6
Ju bëftë mirë!

Burim: kuzhinashqiptare

Related posts

Leave a Reply