20. April 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Gurabija me kripë

Përbërësit

1 margarinë
1 gote vaj vegjetal
2 luge te gjelles sheqer
1 luge te gjelles kripë
1 luge te gjelles uthull
3 luge te gjelles qimnon
2 vezë
1 Pluhur pjekje
miell

Hapat

1. Margarinën, vajin vegjetal, sheqerin dhe vezët i vendosni në një enë dhe i përzieni.
2. Ia shtoni përbërësit e tjerë, ia japni formën e dëshiruar.
3. Përmbi e lyeni me të kuqet e vezës, në temperature 175 grade celsius e bëni pjekjen.

 

Burim: kuzhinashqiptare

Related posts

Leave a Reply