17. March 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Fotografitë që tregojnë fuqinë e pabesueshme të grimit

Kur u paraqitën blogeret, ato filluan të ekspozojnë me të madhe mënyrën e aplikimit të grimit, stilet e ndryshme dhe se çfarë mrekullira mund të bëjë makeup-i në fytyrën tuaj. Çdo problem, parregullsi, mungesë, lëvizjet me brushë e gjithçka rreth grimit, mund të mësoni gjatë transformimit të madh përmes fotografive që kemi paraqitur se si janë dukur “para dhe pas”.

Korea e Jugut

Mjafton ta shikoni vetëm njërën në “flash” dhe atë tjetrën duke parë se çfarë mund të bëjë grimi ndryshimin drastik.

Grimi fsheh edhe disa nga problemet më të madhe që lëkura juaj mund të ketë, të tilla si puçrra në fytyrë, sidomos në periudhën adoleshente.

SHBA

Kush ju ka thënë se rrathët e errët poshtë syve nuk mund të hiqen? E pra, ndoshta jo edhe krejtësisht, por mjaftueshëm sa për t’u fshehur.

Si duket pamja e fytyrës që nuk është e përsosur, e cila ka defekte të vogla dhe ëshë mjaft problematike, dhe pamja pas grimit, shumë më profesionale natyrisht, siç e shihni përmes fotos.

Oh, hi real life Barbie 👋🏼 – Foundation: "Icon 3" and "Icon 4" Foundation Sticks by @iconic.london #iconicbae – Lashes: "Doha" by @lillylashes #lillylashes – Eyes: The Burgundy Palette by @kyliecosmetics #kyliecosmetics – Lips: "Undressed" Lip Gloss by @anastasiabeverlyhills #anastasiabeverlyhills – Conceal: Maracuja Creaseless Concealer by @tartecosmetics #tartecosmetics – Bronzed: "Beached Bronze" in Sun Kissed by @urbandecaycosmetics #urbandecay – Brows: "Taupe" Microbrow Pencil by @nyxcosmetics #nyxcosmetics – Blush: "Blushed with Light" by @beccacosmetics #beccabeauty – Glow: "Watt's Up!" Highlighter and Hoola Body Bronzer by @benefitcosmetics #benefit – Hair: 280g 20" #60 Ash Blonde Khaleesi Set by @bellamihair #bellamihair

A post shared by SPENCER (@paintedbyspencer) on

Liban

Disi e dimë se femrat nga vendet arabe dinë të aplikojnë shumë mirë grimin e tyre, njohin shumë sekrete të bukurisë, dhe kjo është mëse e vërtetë, dhe ja dëshmia për të gjithë këtë.

Beautiful bridal makeover #maisonsamerkhouzami #samerkhouzami #bride

A post shared by Samer Khouzami (@samerkhouzami) on

Rusia

Ndër të gjitha transformimet e grimit, ky ndoshta është më i madhi. Sy që duken krejtësisht ndryshe, pamja që është absolutisht e përsosur në krahasim me gjendjen reale, forma e fytyrës…Pothuajse asnjë ngjashmëri, ndërsa personi është po e njejta.

Në një kohë që ka kaluar, shumë femra kanë zgjedhur për grim të përhershëm të grimit, por që kjo mund të lë shumë pasoja për pamjen tuaj por edhe vetëbesimin dhe sigurinë. Megjithatë, grimi me cilësi të lartë dhe duart e afta, mund të ndryshojnë tërësisht pamjen duke ju mbuluar të paktën për disa orë.

Pas këtyre fotografive, kryesisht pason fjalia: “A njihemi ne të dyja”?!

Problemet e lëkurës mund të jenë të shumta, skuqje, shenja, akne, pika të zeza e shumë gjëra tjera që janë të dukshme, por që me anë të grimit mund të kamuflohen tërësisht. Madje, edhe vet shenjat mund të mbulohen përmes grimit të përsosur dhe cilësor…/femra.net/

#beforeAndAfter of my beautiful client today getting ready for her #prom. I didn't edit this, you can still see bumps, but the coverage turned out perfect in my opinion. The key was to do a lot of layers, but very thin. For #acnecoverage I first applied #mac #prolongwearconcealer nw25 with a stipling brush, then went over it with Mac studio fix foundation in nc25 on the insides of the face nc40 on the outsides. I did another thin layer of foundation with #makeupforever #mattevelvet foundation. Then some more concealer (pro longwear in nw25 on spots that still showed, and #LauraMercier concealer for #highlight). Then I set everything with #mac #StudioFix powder, banana powder, and Ben nye cameo powder. I used my @morphebrushes buffing brush to smooth it all out so it didn't look toooo cakey. #brows are @anastasiabeverlyhills in dark brown. Also used #anastasiabeverlyhills #contour pallet for the powder #contouring. The white gold #glitter on the eyes is @girlactik, liner is #inglot black gel liner, lashes are #217, lips are just Mac #lipliner in the color #diva. She was so stunning, and so sweet. Believe it or not, she told me her face doesn't feel heavy (like it has with other makeup, or airbrush), cakey or dry… Despite all the layers. #lillyghalichi #GhalichiGlam #laurag143 #hudabeauty #vegasnay

A post shared by Arax (@araxjan) on

 

 

Related posts

Leave a Reply