23. March 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

E mbijetuara nga sulmi me acid e gjenë dashurinë pas një telefonate në numër të gabuar

Në këtë botë plot paragjykime, të fokusuar në aplikacione për gjetjen e partnerëve, duket sikur pamja e jashtme është gjithçka.

Qoftë edhe nëse jeni personaliteti më i bukur, nëse nuk dukeni bukur njerëzit nuk janë të interesuar për ju.

Për një çift indian, në vend se dashuria në shikim të parë ndodhi rasti i dashurisë në dëgjimin e parë.

Lalita Ben Bansi dhe tanimë bashkëshorti i saj Ravi Shankar Sing, u dashuruan në zërin e njëri tjetrit pasiqë ajo kishte thirrur në numër të gabuar, ndërsa Ravi e mori prap për të vazhduar bisedën dhe kjo bisedë vazhdoi çdo ditë.

Ishte e pazakontë për Bansin pasiqë ajo është e mbijetuar nga një sulm me acid nga ana e një të afërmi në vitin 2012, e që atëherë ajo ka ndërmarrë 17 operacione.

Sulmi ndodhi gjatë vizitës së kusheririt të saj në qytetin e lindjes, vëllau i saj i vogël dhe një kushëri u zunë ndërsa ajo ju dha nga një shuplakë që të dyve të mos zihen më.

Në atë kohë ajo e kishte të dakorduar një martesë pas 5 muajve mirëpo 15 ditë para martesës kushëriri i saj i hodhi acid në fytyrë si hakmarrje ndaj shuplakës.

Në Indi, çdo vit evidentohen rreth 1,000 sulme me acid dhe shumë prej tyre nuk regjistrohen aspak.

“Kush do të mund të paramendonte se një e mbijetuar nga sulmi me acid do të gjejë dashurinë, mirëpo ja që ndodhi: thotë Bansi.

Ajo dhe Sing janë martuar afër Mumbait këtë javë.

“Zonja Bansi më ka marrë gabimisht në celular ndërsa pas 15 ditësh unë e mora prap. Biseduam dhe unë u dashurova në zërin e saj. Bisedat tona vazhduan në bazë ditore dhe në proçes unë i propozova asaj martesë” thotë Sing.

Edhepse asnjëherë nuk janë takuar, Bansi i shpjegoi atij se është viktimë e sulmit me acid mirëpo ja që kjo nuk kishte rëndësi për të.

“Shumë njerëz bien në dashuri me fytyrën e të dashurave dhe pas një kohe divorcohen. Unë nuk shqetësohem për fytyrën e saj pasiqë ajo është një person i mrekullueshë” thotë Sing.

Në martesën e tyre morën pjesë shumë yje të Bollivudit, përfshirë edhe aktorin Vivek Oberoi, i cili e njohu Bansin në një mbledhje të mbijetuesve të sulmeve me acid.

Oberoi tha se ajo është një hero i vërtetë dhe komentoi qëndrimin e Sing si koment i një të dashururari./Femra.net/

 

 

Related posts

Leave a Reply