20. April 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

“Delikatesë Kitchen”, një ‘show’ i ri dhe një moderatore e re në ekranet tona (Foto/Video)

Pamjet e para që u shfaqen nga një promo duket një show shumë i madhë, me një skenografi madhështore elegante dhe një super realizim, këtë show do ta moderojë Maki Bajrami e cila për herë të parë do të moderoj një show, Maki deri tani ka punuar si gazetare në emisionin e “Prive” të Klan Kosovës, ky show do të fillojë transmetimin nga kjo e shtune ora 21:00 në Klan Kosova.

 Mediat tona po pasurohen me një show të ri “Delkatesë Kitchen”, kësaj radhe në kategorin e kuzhines po fillon një garë e gatimit në një format interesant, në çdo emision do të garojnë nga katër kandidat ku dy do të fitojnë ndërsa dy tjerët do të eleminohen nga gara, kështu do të vazhdojë gara deri në finale.

Kur shfaqet ndonjë show i madhe në mediat tona menjëher shkon mendja se ky është një produkt nga producenti Enis Ujkani që njihet për realizime të tilla. Ky show do të jetë i hapur për të gjithë shqipëtarët ku do që janë: Kosove, Maqedoni, Shqipëri, Preshevë por edhe nga diaspora të gjithë mund të bëhen pjesë e kësaj gare në gatim por jo kuzhinierë profesionist, kuzhinierët profesionistë mund të vinë vetëm në juri për të votuar.

Po ashtu Ujkani thotë se Klan Kosova tani është bërë një television mjaft i madh dhe nga ky sezon Klani synon të bëjë diferencen e madhe të shikueshmëris dhe t’i ofrojë të gjitha mundësit për një realizim të till është bërë një investim i madh, një show i tillë kuzhine mund ta shohim vetëm në televizionet gjermane dhe angleze, por gjithashtu është edhe një format koncept shumë interesant ku përmes kësaj gare të kuzhinës televizioni synon shikueshmerinë e të gjitha moshave dhe kategorive jo vetëm audienca që e kanë dëshirë gatimin.

“Unë jamë shumë i lumtur që Klani ma besoi këtë projekt kaqë të madh dhe shpresoj që të ketë suksese ky show sepsa është bërë një punë shumë e madhe, mundim i madh, lodhje, stres dhe përgjegjësi dhe akoma jam në ankth deri të shfaqen 2-3 episodat e para për të parë se si po e kalon tek audienca”, ka thënë Enis Ujkani. /Telegrafi/

Related posts

Leave a Reply