Background Right_160x600
Background Right_160x600
Background Left_160x600
Background Left_160x600
Receta
 • 2 mënyra të përdorimit të domateve që do ua lehtësojnë verën

  Jeni ngopur me sallatë kaprese dhe dëshironi që pjesën tjetër të verës ta kaloni me ndonjë reçetë të shij ...

  Jeni ngopur me sallatë kaprese dhe dëshironi që pjesën tjetër të verës ta kaloni me ndonjë reçetë të shijshme dhe kreative. Bllodi Meri me lëng domatesh Lëngun e domateve e grumbullojmë duke shtrydhur ...

  Më shumë...
 • Petulla për iftar

  Përbërësit 500 gr miell 1 pluhur për pjekje (pecive,bakin) 430 ml kos 2 vezë Krip vaj për fergim Hapat 1 ...

  Përbërësit 500 gr miell 1 pluhur për pjekje (pecive,bakin) 430 ml kos 2 vezë Krip vaj për fergim Hapat 1 Perzijme te gjithe perbersit derisa te behet nje qull I trashe. 2 Vajin e ngrohim ne max,pastaj ...

  Më shumë...
 • Kifle me kripë

  Përbërësit 500 gr miell 300 gr margarinë 25 gr sheqer pluhur 13 gr kripë 2 vezë Hapat 1. Përbërësit i der ...

  Përbërësit 500 gr miell 300 gr margarinë 25 gr sheqer pluhur 13 gr kripë 2 vezë Hapat 1. Përbërësit i derdhim në një enë të thellë, përzierjën e bëjmë me dorë. 2. Brumin nuk ka nevojë të lihet në prit ...

  Më shumë...
 • Patate të pjekura në furrë

  Përbërësit 750 gr patate te reja 2 luge vaj ulliri 1 thelp hudhër 70 ml vaj ulliri 2 luge mustardë sef 2 ...

  Përbërësit 750 gr patate te reja 2 luge vaj ulliri 1 thelp hudhër 70 ml vaj ulliri 2 luge mustardë sef 2 luge uthull molle 1 luge e vogle sheqer 2 luge magdanoz te grire Krip piper i zi   Hapat 1 ...

  Më shumë...
 • Si të konsumoni pastat e të mos fitoni peshë

  Kur jemi në një dietë, zakonisht filojmë të heqim dorë nga të gjitha ushqimet e “dëmshme” që ndoshta janë ...

  Kur jemi në një dietë, zakonisht filojmë të heqim dorë nga të gjitha ushqimet e “dëmshme” që ndoshta janë të shijshme por që me rrezik për formën e trupit. Megjithatë, ekzistojnë disa mënyra se si kët ...

  Më shumë...
 • Tavë për drekë

  Përbërësit 1 pako brokoli të ngrirë 2 gota përshutë 1 qepë 1 gotë kërpudha 1 grusht magdanoz 1 lugë gjalp ...

  Përbërësit 1 pako brokoli të ngrirë 2 gota përshutë 1 qepë 1 gotë kërpudha 1 grusht magdanoz 1 lugë gjalpë 3 vezë 4 lugë gjelle ajkë 50 gr djath Piper te zi Krip Hapat 1. Në një enë më të thellë thjem ...

  Më shumë...
 • Pite me petë të gatshme

  Përbërësit 6 copa petë gjysme kg spinaq 1 qepë 1 gote te çajit vaj vegjetal 1 luge te gjellës biber 1 got ...

  Përbërësit 6 copa petë gjysme kg spinaq 1 qepë 1 gote te çajit vaj vegjetal 1 luge te gjellës biber 1 gote qumësht 2 vezë kripë Hapat 1. Fillimisht pastroni mirë spinaqin pastaj preni në copa të vogla ...

  Më shumë...
 • 15 sekrete të gatimit të gjysheve tona: Këshilla të arta për të gjitha amviset!

  Do të ju bëjnë mjeshtër të vërtetë. Po ju zbulojmë si ta largoni erën e pakëndshme të hudhrës nga gishtat ...

  Do të ju bëjnë mjeshtër të vërtetë. Po ju zbulojmë si ta largoni erën e pakëndshme të hudhrës nga gishtat, sa duhet zier saktë makaronat, si të përgatitni pure të butë patatesh, por edhe disa sekrete ...

  Më shumë...
 • Gurabija me kripë

  Përbërësit 1 margarinë 1 gote vaj vegjetal 2 luge te gjelles sheqer 1 luge te gjelles kripë 1 luge te gje ...

  Përbërësit 1 margarinë 1 gote vaj vegjetal 2 luge te gjelles sheqer 1 luge te gjelles kripë 1 luge te gjelles uthull 3 luge te gjelles qimnon 2 vezë 1 Pluhur pjekje miell Hapat 1. Margarinën, vajin ve ...

  Më shumë...
 • 5 këshilla për punimin e brumit të bukës

  Punimi i brumit të bukës mund të jetë një nga hapat më argëtues të përgatitjes së bukës. Ndiqni këto inst ...

  Punimi i brumit të bukës mund të jetë një nga hapat më argëtues të përgatitjes së bukës. Ndiqni këto instruksione bazike për të mësuar se si t’i përdorni duart tuaja kur rrihni brumin për bukë. Vërini ...

  Më shumë...