18. December 2017

Background Right_160x600
Background Left_160x600
Paragjella
 • Mëngjes me speca dhe vezë

  Përbërësit:  1-2 speca të mëdhenj  2 kokrra vezë  3 lugë gjelle vaj ulliri  Kripë  Piper Kopër Përgatitja ...

  Përbërësit:  1-2 speca të mëdhenj  2 kokrra vezë  3 lugë gjelle vaj ulliri  Kripë  Piper Kopër Përgatitja: Hedhim në tigan pak vaj (ose gjalpë). Presim specat në rrathë të mëdhenj me trashësi 1 cm. Ve ...

  Read more
 • Supë me kungull dhe lakër jeshile

  Përgatitni ushqimin tuaj me përbërës me kalori të ulët. Kjo recetë e supës është e pasur me përbërës të s ...

  Përgatitni ushqimin tuaj me përbërës me kalori të ulët. Kjo recetë e supës është e pasur me përbërës të shëndetshëm që i jep trupit tuaj sasinë e duhur të ushqyesve të nevojshëm. Supë kremoze dhe eleh ...

  Read more
 • Sallatë ruse apo françeze? Përgatiteni vetë…

  A mund ta paramendoni cilndo festë dhe tavolinën e begatshme pa sallatë ruse apo françeze? Ne nuk mundemi ...

  A mund ta paramendoni cilndo festë dhe tavolinën e begatshme pa sallatë ruse apo françeze? Ne nuk mundemi as në ëndrrat më të çmëndura dhe për këtë po ju zbulojmë se cili është dallimi mes këtyre dy s ...

  Read more
 • Reçetë e shijshme: Bukë me hudhër dhe djath

  Këtu po ju paraqesim një recetë të përsosur për mbrëmje të ngrohtë me shi që do na shoqërojë këtë vjeshtë ...

  Këtu po ju paraqesim një recetë të përsosur për mbrëmje të ngrohtë me shi që do na shoqërojë këtë vjeshtë. Mblidhui me familjen tuaj rreth tryezës së kuzhinës dhe gëzojuni e shijoni bukën e ngrohtë dh ...

  Read more
 • Çorbë vegjetariane me këpurdha dhe oriz të zi

  Ju duhet diçka që nuk përmbanë mish, por që ju ngrohë dhe do ju japë energji? Ne kemi një recept të shkëp ...

  Ju duhet diçka që nuk përmbanë mish, por që ju ngrohë dhe do ju japë energji? Ne kemi një recept të shkëplqyer për çorbë vegjetariane me këpurdha dhe oriz të zi. Ne konsiderojmë se çorbat janë thjesht ...

  Read more
 • Supë me hudhra që ëshë 100 herë me efikase se antibiotiku

  Antibiotikët dhe ilacet e tjera na jepen gjithnjë e më shumë, pasi viruset dhe bakteriet shumohen dhe for ...

  Antibiotikët dhe ilacet e tjera na jepen gjithnjë e më shumë, pasi viruset dhe bakteriet shumohen dhe forcohen nga dita në ditë.  Supa me hudhra e trumëz mund ta fitojë luftën me viruset e gripit dhe ...

  Read more
 • Supë me perime, oriz dhe pesto

   Përbërësit: 150 gr bizele 150 fasule 100 gr oriz 70 gr mashurka  2 karota 1 patate 1 kungull 1 dege seli ...

   Përbërësit: 150 gr bizele 150 fasule 100 gr oriz 70 gr mashurka  2 karota 1 patate 1 kungull 1 dege selino 1 qepe 1 vegete 1 luge pesto  vaj ulliri kripe Përgatitja Përgatitni perimet, lajini dhe qër ...

  Read more
 • Sallatë e lehtë tune

  Vakt ideal për ditët e nxehta. E ushqyeshme dhe e shëndetshme, sallatë e shijshme me patate, tunë, bishta ...

  Vakt ideal për ditët e nxehta. E ushqyeshme dhe e shëndetshme, sallatë e shijshme me patate, tunë, bishtaja dhe bizele. Përbërësit e nevojshëm 3 patate të madhësisë së mesme nga 300 gr bishtaja të gje ...

  Read more
 • Mafini me sallamë

  Tashmë jeni mësuar me recetat të cilat ua paraqesim, poashtu edhe keni pare edhe më herët të ju paraqesim ...

  Tashmë jeni mësuar me recetat të cilat ua paraqesim, poashtu edhe keni pare edhe më herët të ju paraqesim mafinit të shijshëm. Kësaj rradhe po ju paraqesim se si të pregatisni shpejt dhe lehtë mafinit ...

  Read more
 • Mafini leqenik të parezistueshem

  Pa shumë përpjekje, dhe me këshilla e receta tona, do të bëni një tabakë jashtëzakonisht të shijshme, por ...

  Pa shumë përpjekje, dhe me këshilla e receta tona, do të bëni një tabakë jashtëzakonisht të shijshme, por edhe estetikisht interesant. Receta që ne kemi përzgjedhur për juve ju ndihmon që mysafirët e ...

  Read more