Background Right_160x600
Background Right_160x600
Background Left_160x600
Background Left_160x600
Deserte
 • Torte Angleze

  Përbërësit 4 vezë 1 gote sheqer 1 gote vaj vegjetal 1 gote kokos 1 gote arra ose festek 1 gote miell 1 va ...

  Përbërësit 4 vezë 1 gote sheqer 1 gote vaj vegjetal 1 gote kokos 1 gote arra ose festek 1 gote miell 1 vanilje 1 Pluhur pjekje PËR SHERBET 1 gote sheqer 2 gota ujë PËR TA ZBUKURUAR 1 shllag krem 1 lit ...

  Më shumë...
 • Topëza me nisheste

  Përbërësit 125 gr margarin 1.5 gote te çajit sheqer pluhur 2 vezë 1 lugë të gjellës Pluhur pjekje 1 vanil ...

  Përbërësit 125 gr margarin 1.5 gote te çajit sheqer pluhur 2 vezë 1 lugë të gjellës Pluhur pjekje 1 vanilje 500 gr nisheste Hapat 1 Fillimisht margarinën, sheqer pluhur, pluhur pjekjën, vaniljën, vezë ...

  Më shumë...
 • Tortë fantastike me 4 përbërës

  Përbërësit 500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj) 250 gr biskota të bluara 400 gr nutella 100 gr margar ...

  Përbërësit 500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj) 250 gr biskota të bluara 400 gr nutella 100 gr margarin Hapat 1 Mbi avull shkrijme nje luge nutella dhe margarine,te cilen pastaj e perziejme me bis ...

  Më shumë...
 • Cupcake me kakao dhe lajthi

  Përbërësit 3 vezë 1 gote sheqer pluhur ½ gota vaj vegjetal ½ gota qumësht 2 gota miell 2 luge te gjelles ...

  Përbërësit 3 vezë 1 gote sheqer pluhur ½ gota vaj vegjetal ½ gota qumësht 2 gota miell 2 luge te gjelles kakao 1 Pluhur pjekje 1 vanilje ½ gota te çajit ujë PËRMBI lajthi Hapat 1 Vezët dhe sheqerin pë ...

  Më shumë...
 • Tortë me kakao dhe çokollatë

  Përbërësit 6 vezë 3 gota sheqer 1 sheqer vanilije 2 gota ujë 1 gotë vaj 13 lugë miell 1 pluhur paste(peci ...

  Përbërësit 6 vezë 3 gota sheqer 1 sheqer vanilije 2 gota ujë 1 gotë vaj 13 lugë miell 1 pluhur paste(pecive) 4 lugë kakao PËR FILLIN: 1 litër qumësht 2 pudinga të vaniljes 4 lugë sheqer Hapat 1 Vezët, ...

  Më shumë...
 • Ëmbëlsirë Trileqe

  Përbërësit 7 të bardhë të vezës 350gr sheqer 7 te kuq te vezes 350gr miell 1 pluhur për pjekje 1 vanille ...

  Përbërësit 7 të bardhë të vezës 350gr sheqer 7 te kuq te vezes 350gr miell 1 pluhur për pjekje 1 vanille sheqer 100ml ajkë e ëmbël 1l qumësht 250gr krem karamel UDHËZIMET MUND TI GJENI NË VIDEON E MË ...

  Më shumë...
 • Cookie me copa çokollate

  Përbërësit 1 të bardhë të vezës 1 gote te cajit sheqer pluhur 1 gote te cajit vaj vegjetal 1 gote te caji ...

  Përbërësit 1 të bardhë të vezës 1 gote te cajit sheqer pluhur 1 gote te cajit vaj vegjetal 1 gote te cajit jogurt 1 gote nisheste 1 Pluhur pjekje 1 luge te cajit karbonat 3 luge te cajit kakao 3 gota ...

  Më shumë...
 • Bakllava me fëstek dhe petë të gatshme

  Përbërësit 1 tepsi drejtëkëndore 2 petë të gatshme drejtëkëndore 1 kg Fëstek të bluar lejthia te bluara 1 ...

  Përbërësit 1 tepsi drejtëkëndore 2 petë të gatshme drejtëkëndore 1 kg Fëstek të bluar lejthia te bluara 120gr gjalpë 1kg sheqer për shërbetin 20gr gjalpë gjalpë të cilësisë së lartë për shërbetin 1/2 ...

  Më shumë...
 • Biskota çaji të mbushura

  Përbërësit 500 ml qumësht 5 luge nisheste 10 luge sheqer 1 sheqer vanilje 150 gr margarinë 1 kg biskota ç ...

  Përbërësit 500 ml qumësht 5 luge nisheste 10 luge sheqer 1 sheqer vanilje 150 gr margarinë 1 kg biskota çaji 200 gr kokos qumësht te perzier me rum per njomjen e biskotave   Hapat 1. Perzijme she ...

  Më shumë...
 • Snikers në shtëpi

  Përbërësit 1 pako biskota Pettit ËR KARAMEL 2 gota të çajit sheqer pluhur 2 pako Krem fëstëkë PËRMBI 3 pa ...

  Përbërësit 1 pako biskota Pettit ËR KARAMEL 2 gota të çajit sheqer pluhur 2 pako Krem fëstëkë PËRMBI 3 pako çokollatë me qumësht Hapat 1. Fillimisht e përgatisim karamelen. Sheqerin e vendosim në tenx ...

  Më shumë...