Background Right_160x600
Background Right_160x600
Background Left_160x600
Background Left_160x600
KUZHINA
 • Çdo gjë që keni dashur të dini rreth dredhëzave – frutat e preferuara të verës!

  Vera mund të quhet edhe “sezoni i dredhëzave” me të gjitha sallatat e pemëve dhe desertet që mund të bëhe ...

  Vera mund të quhet edhe “sezoni i dredhëzave” me të gjitha sallatat e pemëve dhe desertet që mund të bëhen nga ky frut i mahnitshëm. Ja gjithçka që duhet të dini rreth dredhëzave – frutave më të prefe ...

  Më shumë...
 • Petulla për iftar

  Përbërësit 500 gr miell 1 pluhur për pjekje (pecive,bakin) 430 ml kos 2 vezë Krip vaj për fergim Hapat 1 ...

  Përbërësit 500 gr miell 1 pluhur për pjekje (pecive,bakin) 430 ml kos 2 vezë Krip vaj për fergim Hapat 1 Perzijme te gjithe perbersit derisa te behet nje qull I trashe. 2 Vajin e ngrohim ne max,pastaj ...

  Më shumë...
 • Torte Angleze

  Përbërësit 4 vezë 1 gote sheqer 1 gote vaj vegjetal 1 gote kokos 1 gote arra ose festek 1 gote miell 1 va ...

  Përbërësit 4 vezë 1 gote sheqer 1 gote vaj vegjetal 1 gote kokos 1 gote arra ose festek 1 gote miell 1 vanilje 1 Pluhur pjekje PËR SHERBET 1 gote sheqer 2 gota ujë PËR TA ZBUKURUAR 1 shllag krem 1 lit ...

  Më shumë...
 • Topëza me nisheste

  Përbërësit 125 gr margarin 1.5 gote te çajit sheqer pluhur 2 vezë 1 lugë të gjellës Pluhur pjekje 1 vanil ...

  Përbërësit 125 gr margarin 1.5 gote te çajit sheqer pluhur 2 vezë 1 lugë të gjellës Pluhur pjekje 1 vanilje 500 gr nisheste Hapat 1 Fillimisht margarinën, sheqer pluhur, pluhur pjekjën, vaniljën, vezë ...

  Më shumë...
 • Kifle me kripë

  Përbërësit 500 gr miell 300 gr margarinë 25 gr sheqer pluhur 13 gr kripë 2 vezë Hapat 1. Përbërësit i der ...

  Përbërësit 500 gr miell 300 gr margarinë 25 gr sheqer pluhur 13 gr kripë 2 vezë Hapat 1. Përbërësit i derdhim në një enë të thellë, përzierjën e bëjmë me dorë. 2. Brumin nuk ka nevojë të lihet në prit ...

  Më shumë...
 • Tortë fantastike me 4 përbërës

  Përbërësit 500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj) 250 gr biskota të bluara 400 gr nutella 100 gr margar ...

  Përbërësit 500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj) 250 gr biskota të bluara 400 gr nutella 100 gr margarin Hapat 1 Mbi avull shkrijme nje luge nutella dhe margarine,te cilen pastaj e perziejme me bis ...

  Më shumë...
 • Çokollata në shërbim të shëndetit tonë (besoni apo jo)

  Ju ndoshta keni dëgjuar shaka që qarkullojnë në internet se ‘çokollata është e bërë nga kakao. Kakao rrit ...

  Ju ndoshta keni dëgjuar shaka që qarkullojnë në internet se ‘çokollata është e bërë nga kakao. Kakao rritet në pemë që nënkupton se është një bimë. Teknikisht nëse analizojmë, çokollata i bie të jetë ...

  Më shumë...
 • Cupcake me kakao dhe lajthi

  Përbërësit 3 vezë 1 gote sheqer pluhur ½ gota vaj vegjetal ½ gota qumësht 2 gota miell 2 luge te gjelles ...

  Përbërësit 3 vezë 1 gote sheqer pluhur ½ gota vaj vegjetal ½ gota qumësht 2 gota miell 2 luge te gjelles kakao 1 Pluhur pjekje 1 vanilje ½ gota te çajit ujë PËRMBI lajthi Hapat 1 Vezët dhe sheqerin pë ...

  Më shumë...
 • Patate të pjekura në furrë

  Përbërësit 750 gr patate te reja 2 luge vaj ulliri 1 thelp hudhër 70 ml vaj ulliri 2 luge mustardë sef 2 ...

  Përbërësit 750 gr patate te reja 2 luge vaj ulliri 1 thelp hudhër 70 ml vaj ulliri 2 luge mustardë sef 2 luge uthull molle 1 luge e vogle sheqer 2 luge magdanoz te grire Krip piper i zi   Hapat 1 ...

  Më shumë...
 • 40 fiq për 40 ditë … Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin!

  40 fiq për 40 ditë ... Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin! Fiqtë janë mjaft të dobishëm, s ...

  40 fiq për 40 ditë ... Ilaç natyral i cili do të ju ringjallë organizmin! Fiqtë janë mjaft të dobishëm, si të freskët, poashtu edhe të thatë, kurse konsumimi i atyre të freskët, frut i sapo mbledhur ë ...

  Më shumë...