27. May 2018

Background Right_160x600
Background Left_160x600

Almeda Abazit tregon për maskën që e përgatit vetë në kushte shtëpie

Me siguri shume nga ju e adhurojne lekuren e paster dhe pa defekte te Almeda Abazit. Miss-i shqiptar qe ka luajtur neper filma ne Turqi i duhet te tregoje kujdes per fytyren. Ajo ka treguar qe eshte shume e kujdesshme me fytyren dhe perpiqet ti jape kujdesin qe duhet. Almeda nuk fle kurre me make up. Ajo ka treguar se pastrimi i fytyres eshte gjeja qe nuk harron te beje kurre. Pervec te tjerash, Almeda ka thene se preferon te perdore gjerat Bio. Cdo dite ben scrub me kafe turke dhe vaj ulliri. 


Madje ajo ka nje maske te preferuar, te cilen e pergatit ne shtepi cdo jave.
Almeda perzien :
🔻kafe turke
🔻kanelle
🔻mjalte
🔻e verdhe veze
🔻shume pak kos te trashe
Perzjejme perberesit dhe behet nje tip kremi i trash. Aplikohet ne fytyre per 20-30 minuta dhe me pas shpelahet fytyra me uje te bollshem.
Madje kete maske ajo ja aplikon edhe bashkeshortit te saj, yllit turk te telenovelave aktorit Tolgahan Sayışman.

 

Burim: GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI

Related posts

Leave a Reply