Aktuale

Inovative: Aplikacion i ri i cili do t’ju mundesojë që fotot nga instagrami t’i ktheni në manikyr

Inovative: Aplikacion i ri i cili do t’ju mundesojë që fotot nga instagrami t’i ktheni në manikyr

 Etiketat apo ngjitëset e thonjve paraqesin një nga mënyrat më të lehta dhe të shpejta që thonjtë e juaj të ngjajnë sa më …

5 këshilla holivudiane rreth grimit

5 këshilla holivudiane rreth grimit

Sigurisht, që yjet holivudiane si Jennifer Lopez, Kim Kardashian, dhe Angelina Jolie, kanë pasur fatin që të jenë të bukura në …

Kanella dhe shampanja – mrekulli për flokët tuaj!

Kanella dhe shampanja – mrekulli për flokët tuaj!

Kanella forcon rrënjet e flokëve dhe parandalon rënien e tyre, maska prej kungullit nxit rritjen, uthulla largon papastërtitë dhe …

A rekomandohet fjetja me foshnjen?

A rekomandohet fjetja me foshnjen?

Shumë prind edhe sot mëdyshen nëse duhet të flenë apo jo me foshnjën e tyre. Mësoni se cfarë mendojnë ekspertët dhe përse …

Shega për “zgjimin” e organizmit

Shega për “zgjimin” e organizmit

Fatkeqësisht shegën e harrojmë shumë shpesh. Mbahemi me disa fruta klasike. Por, gabojmë. Shumicën prej tyre shega I mund për nga …

Çokolatë e nxehtë në mënyrën spanjolle

Çokolatë e nxehtë në mënyrën spanjolle

A mund ta mendoni dimrin pa shijen e çokolatës së nxehtë? Për një kënaqësi të vecantë është mirë të provoni një recetë të …

Zgjidhini problemet me thonjtë me ndihmën e natyrës

Zgjidhini problemet me thonjtë me ndihmën e natyrës

I keni thontë e ndjeshëm, të dobët, ju thyhen, ju qërohen? Keni problem me thonjtë? Me ndihmën disa metodave natyrale këto problem …

Maskë flokësh prej jogurti

Maskë flokësh prej jogurti

I keni flokët e dëmtuara? Mësoni se si ta zgjidhni problemin për flokë të lëshuara. Kjo nuk është aq e frikshme sa mund t’ju …

4 mënyra për përdorimin e CD-ve të vjetra

4 mënyra për përdorimin e CD-ve të vjetra

Jeni mërzitur nga mënyra e vjetër e dëgjimit të mizikës? Moti keni kaluar në MP3 player? Megjithatë mos I hidhni CD-të e vjetra. …

5 mënyra për t’i rregulluar maicat e vjetra

5 mënyra për t’i rregulluar maicat e vjetra

Projektet me të cilat të vjetrat I bëjmë të reja janë gjithmonë shumë argëtuese. Sihni se si mund t’I përdorni lehtësisht …

Bukuria

Moda

5 mënyra për t’i rregulluar maicat e vjetra

5 mënyra për t’i rregulluar maicat e vjetra

Projektet me të cilat të vjetrat I bëjmë të reja janë gjithmonë shumë argëtuese. Sihni se si mund t’I përdorni lehtësisht maicat e vjetra e të thjeshta, duke I shndërruar në kreacione të reja verore. 1. …

5 këshilla mode për femra të shëndosha

5 këshilla mode për femra të shëndosha

Xhesika Friling është eksperte mode, fotografije, stajlingu dhe grimi. Ka punuar në film, teatër, në videoklipe muzikore dhe në televizione. Përvec kësaj, ajo është e shëndoshë dhe nuk ka kurrëfarë …

VIVIEN WESTWOOD: Kreacione për zonjat e shoqërisë së lartë (FOTO)

VIVIEN WESTWOOD: Kreacione për zonjat e shoqërisë së lartë (FOTO)

Legjenda e dizajneve të ,odës, shtatëdhjetëvjecarja Vivien Westwood, koleksionin e saj më të ri “Red Label” ua ka kushtuar femrave alternative, të cilat duan të ndjehen sikur vijnë nga rrethe të …

Çfarë mund të bëni nga xhinset e vjetra

Çfarë mund të bëni nga xhinset e vjetra

Xhinset janë veshja më e dashur e burrave dhe grave në gjithë botën. Secili prej nesh ka xhinset e tij të dashura. Por, cfarë të bëjmë kur ato vjetërohen dhe s’mund t’i mbajmë më tepër? Një nga ditët …

Dashuria

Showbiz

Reçeta


Femra në biznes

A mendoni se jeni lider i mirë?

A mendoni se jeni lider i mirë?

Disa njerëz duan që të udhëheqin, derisa të tjerët duan të jenë të udhëhequr. Lideri i mirë nuk lind, ai bëhet i tillë. Por, shumë shefa sot nuk kanë kaluar trajnimin e duhur dhe shpesh humben në …

Kjo quhet forcë: Kanë hequr dorë nga punët stabile për të ndjekur ëndrrat e tyre

Kjo quhet forcë: Kanë hequr dorë nga punët stabile për të ndjekur ëndrrat e tyre

Shumë femra shkojnë në punë vetëm për të fituar para, ndërsa kohën e lirë, nëse kanë, ia kushtojnë pasionit të tyre dhe sendeve që i bëjnë të lumtura. Disa femra janë me të vërtet të forta dhe …

Meshkujt i përjetojnë sukseset e bashkëshorteve si dështime personale?

Meshkujt i përjetojnë sukseset e bashkëshorteve si dështime personale?

Problemi i përjetshëm i meshkujve – nuk mund të përballen me superioritetin e gruas! Tani kjo është vërtetuar edhe me shkencë! Vetëbesimi i meshkujve mund të shembet me suksesin e partneres së tyre, ka …

9 fjali që i thotë një shef jo i mirë

9 fjali që i thotë një shef jo i mirë

Fjalët që i thotë punëdhënësi kanë peshë të madhe tek nënpunësit, kështu fjalët e gabuara mund mund ta demotivojnë atë. Shefat jo të mirë shumë shpesh i përmendin lansimet e tyre paraprake. Këto …